Poprawność językową i znajomość zasad ortografii to umiejętności, które warto rozwijać od najmłodszych lat.

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Poznańską, uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe integracyjnym do kina, ale również poznali kunszt gotowania. Wyjazd ten był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, nauki poprzez zabawę oraz wzmacniania relacji koleżeńskich.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC), w którym uczestniczy nasza szkoła, uczniowie klasy 4b mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Dorotą Gadzałą – autorką książki dla dzieci „Mętliczek z pętelką”.

Dzisiaj w klasie 6d odbyła się wyjątkowa lekcja międzyprzedmiotowa łącząca język angielski i muzykę, którą poprowadziły panie Izabela Iwanicka oraz Emilia Sobczak-Chudzik.

Dnia 16 czerwca 2026 roku byliśmy na ostatniej wycieczce w tym roku szkolnym. Tym razem poznawaliśmy tajemnice Lasu Odkrywców.

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Julii Korneluk z klasy VIIf, która zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Szalony świat kota Cukierka – Cukierek w kosmosie”. Jest to bardzo duże osiągnięcie, bowiem konkurencja była niesamowita – do Organizatorów wpłynęło ponad 1200 prac!

Spektakularny sukces odnieśli chłopcy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, zdobywając złote medale i tytuł Mistrzów Województwa Lubelskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.

Znamy nową Radę Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W dniach 9 i 10 czerwca 2026 r.