Klasa IIIA wzięła udział w projekcie czytelniczym, który był realizowany we współpracy z biblioteką szkolną. Głównymi celami tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom realiów życia w PRL oraz wzrost czytelnictwa.

Uczniowie opracowali album prezentujący ciekawostki z tamtych lat, a także zgromadzili rekwizyty i przedmioty codziennego użytku pochodzące z czasów dzieciństwa ich dziadków. 10 kwietnia dzieci obejrzały w bibliotece wystawę rękodzieła nawiązującą do czasów PRL, kiedy to ludzie samodzielnie szyli ubrania, dziergali swetry, wyszywali, ponieważ handel nie oferował wielu produktów, a Polacy mieli czas na tak żmudne i wymagające cierpliwości zajęcia. W ramach projektu uczniowie pod kierunkiem pań z biblioteki wykonali Plastusie z koralików w nawiązaniu do książki pochodzącej z czasów PRL. Dopełnieniem projektu jest konkurs czytelniczy prowadzony obecnie przez bibliotekę, w ramach którego dzieci czytają książki napisane w czasie, kiedy nasz kraj żył w strefie wpływów radzieckich, z dala od wolnego świata. Dzieci z klasy IIIA udostępniły bibliotece swoje prace oraz zgromadzone przedmioty, aby inni czytelnicy mogli je obejrzeć i poszerzyć swoją wiedzę o czasach PRL.

Danuta Olejniczek, Paulina Mazurek