W dniu 20 kwietnia 2024 roku odbyły się zawody pływackie „Laur Lubelskiego Koziołka 2024 – II runda”. Na przepięknym obiekcie AQUA Lublin rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 20 klubów województwa lubelskiego. Wśród nich była grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Dla większości z nich był to pierwszy start w oficjalnych zawodach pływackich.

Najważniejsze cele zostały osiągnięte, czyli możliwość sprawdzenia swoich możliwości pływackich oraz mierzenie się z innymi zawodnikami w duchu „fair play”. Poprawa czasów była kolejną dobrą wiadomością dla młodych pływaków. Dzieci na co dzień trenują w klasie pływackiej pod okiem Dariusza Kleja oraz Katarzyny Stasiak. W klasie sportowej dzieci zyskują dzienną dawkę aktywności ruchowej, uczą się samodyscypliny. U dzieci rozwijana jest pasja związana z pływaniem. I oto właśnie w sporcie chodzi. Skład reprezentacji „trójki”:
• kategoria 25m stylem dowolnym dziewcząt: Szymak Urszula (40.12s),
• kategoria 25m stylem dowolnym chłopców: Czyż Mikołaj (25.74s), Kisiel Szymon (28.52s), Stępiński Aleks (30.07s), Rymarczyk Adam (30.96s), Zdunek Kajetan (33.72s),
• kategoria 50m stylem grzbietowym: Derecki Szymon.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na zawody. Przy okazji warto podziękować Burmistrzowi Miasta Lubartów Panu Krzysztofowi Paśnikowi i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pani Anecie Symbor za wspieranie szkolnego sportu oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie za stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju młodych pływaków.

Dariusz Klej