W dniu 07.05.24 klasa 3a i 3b z wychowawczynią p. P. Mazurek i p. M. Łukasiewicz oraz z p. Łukaszem Ćwiek i ks. W. Michałowskim wybrały się na wycieczkę do Warszawy, w programie mieliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz Manufakturę Czekolady.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci miały dużą przestrzeń stymulującą je do nieskrępowanego eksperymentowania oraz pełną wolność w odkrywaniu świata. Dzieci eksperymentowały, angażując wszystkie swoje zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędzały swoją ciekawość poprzez atrakcyjne doświadczenia wodne, samodzielne odkrywanie tajników przyrody. Po bardzo atrakcyjnie i aktywnie spędzonym czasie w Centrum Nauki Kopernik dzieci zjadły obiad w prawdziwej restauracji, co również było dla nich dużym przeżyciem.
W Manufakturze czekolady dzieci poznały tajniki jej powstawania i mogły samodzielnie zrobić swoją czekoladę.
Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi i zadowoleni, z pełnymi głowami nowo zdobytych informacji.