W piękny majowy poranek klasa 5f wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Początek trasy niestety to awaria busa i przymusowy postój w Kozłówce. Dzięki temu była możliwość spaceru po ogrodach pałacowych.

Po 30 minutowej przerwie pojawił się nowy bus. Dalszy ciąg podróży przebiegł już bez żadnych problemów. Pierwsza atrakcja jaka czekała na dzieci to wejście piesze na Łysą Górę. A tam zwiedzanie Klasztoru Oblatów Maryi Niepokalanej i Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego i wejście na taras widokowy na gołoborza. Po zwiedzaniu zejście piesze do Huty Szklanej. Kolejna atrakcja tego dnia to zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Chęcinach. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji województwa świętokrzyskiego. Koło godziny 18.00 wizyta w Zagańsku. Krótki spacer wokół pomnika przyrody jakim jest Dąb Bartek, jeden z najstarszych w Polsce dębów. Później zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Wieczorem dodatkowe atrakcje, czyli oglądanie Konkursu Piosenki Eurowizji oraz kibicowanie w duchu „fair play” podczas półfinału Ligi Mistrzów w klubowej piłce nożnej PSG-Borussia Dortmund. Zgodnie wszyscy kibicowali drużynie z Dortmundu. Po bardzo dużych emocjach przyszedł czas na sen. Na drugi dzień pobudka wcześnie rano, sprzątanie pokoi oraz śniadanie. Następnie przejazd do Kielc i zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Jaskiń w Kadzielni. Od godziny 11.30 uczestnicy wycieczki byli w Parku Miniatur oraz Lunaparku w Krajnie. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Lunapark zagwarantował dobrą zabawę dla wszystkich. Na dzieci czekały takie atrakcje jak strefa dmuchanych zamków z 7-metrową zjeżdżalnią czy dmuchaną dżunglą, elektryczne łódeczki i bawialnia w postaci stacji kosmicznej. Autodrom, karuzela Crazy Yacht imitująca sztorm, Eurobungee zapewniły niezapomniane wrażenia. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W drodze powrotnej był jeszcze posiłek. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji uczestnicy wycieczki dotarli pod szkołę. Warto wspomnieć o bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze podczas wyjazdu. Klasa 5f pokazała, że jest bardzo zgraną grupą. Serdeczne podziękowania dla Pani Wiktorii, mamy Mikołaja za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

Wychowawca
Dariusz Klej

Więcej zdjęć >>>