Dnia 27 maja 2024 r. w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego odbył się koncert laureatów XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej.
Organizatorem wydarzenia były Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie i Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podczas koncertu zaprezentowały się chóry, zespoły, duety i soliści ze szkół i przedszkoli miasta Lublin i województwa lubelskiego. 
Po przesłuchaniach finałowych okazało się, że nasza szkoła "wyśpiewała" aż dwa miejsca w finale, a uzyskały je: Chór szkolny klas 4-8, który zaśpiewał piękny utwór szwedzkiego zespołu Abba - "Mamma mia" oraz wspaniała solistka z klasy 5 F: Maja Stawecka we francuskiej piosence "Bim bam toi".
Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nasze występy: panu dyrektorowi Marianowi Boberowi za wsparcie w organizacji  występów, pani dyrektor Małgorzacie Burzyńskiej, która całym sercem pomaga nam przy każdym występi i razem z nami był na koncercie w Filharmonii,  pani Kindze Grzelak, która jest naszym "dobrym duchem"(kibicuje, jeździ na występy, ubiera, robi fotoreportaż), wszystkim Rodzicom, którzy wspierają nas zawsze dobrym słowem i głośnymi oklaskami oraz pani krawcowej Jadwidze Chudzik i Joannie Sugier za pomoc w uszyciu strojów. 
Największe podziękowania kieruję do chóru, solistów i tancerzy, bo Wasz talent, ciężka praca po lekcjach, a przed wszystkim wzajemna współpraca to największe zwycięstwo i Wasz wspólny sukces. Gratulacje!!!
Emilia Sobczak - Chudzik