Łucja Mysiak z 3a, Marcelina Podleśna z 3b i Joanna Weremczuk z 3d zostały MISTRZAMI POLSKI w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

Dziewczynki reprezentowały bibliotekę naszej szkoły w kategorii klas I-III. Łucja, Marcysia i Asia na 170 punktów możliwych do zdobycia ze znajomości książki „Gaja z Gajówki – Chatka w sercu lasu” A. Włodarkiewicz, uzyskały aż 165 punktów.

W finałowym etapie konkursu brała udział także Daria Cieniuch z 5b, która reprezentowała nas w kategorii klas IV-VI i została finalistką tego konkursu.
Przypomnijmy, że ten 3-etapowy konkurs organizowany przez śląskie placówki oświatowo-kulturalne, rozpoczął się w październiku, a zakończył pod koniec maja, kiedy dziewczęta rozwiązywały testy finałowe.
Uroczyste rozdanie nagród za zwycięstwo w konkursie czytelniczym odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Nasze mistrzynie otrzymały dyplomy, książki i sympatyczne poduszeczki.

Wszystkim dziewczynkom gratulujemy!

 

Ewa Abramek