18 września 2024 roku uczniowie klas trzecich po raz drugi wzięli udział w XX Lubelskim Festiwalu Nauki organizowanym przez lubelskie uczelnie.

Festiwal to największe cykliczne wydarzenie upowszechniające naukę wśród społeczeństwa na Lubelszczyźnie. W tym roku uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej ekslibrisom. Poznali historię i techniki wykonywania księgoznaków oraz stworzyli własne ekslibrisy podczas pracy warsztatowej. W muzeum zoologicznym obejrzeli bogatą ekspozycję zwierząt z całego świata, natomiast w laboratorium dowiedzieli się na czy polega wędrówka roślin oraz obejrzeli „gołym” i „uzbrojonym” okiem bogatą kolekcję kwiatów i nasion. Brali udział w interaktywnym badaniu naukowym, podczas którego powstał prosty system porozumiewania się. Poznali sylwetki naukowców, których działalność, odkrycia i wynalazki mają ogromne znaczenie dla ludzkości. Nie zabrakło również podróży w świat matematycznych quizów, łamigłówek i zagadek. Uczestnictwo w tegorocznym festiwalu dostarczyło niesamowitych wrażeń i z pewnością poszerzyło naukowe horyzonty naszych uczniów.

Wychowawczynie: Marta Mitura, Katarzyna Romanek