W dniu 10 października 2024 roku uczniowie klasy 3a i 3d wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Po długiej podróży pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od warsztatów charakteryzacji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Tu, wzajemnie pod okiem instruktora malowaliśmy twarze i poznaliśmy historię stylizacji fryzur. Następnie w promieniach jesiennego słońca udaliśmy się wraz z przewodnikiem na spacer po Warszawie. Widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Małego Powstańca i Syrenki. Po pysznym obiedzie podążyliśmy w kierunku miasteczka edukacyjnego. Minicity to pierwsze w Polsce miasteczko dla dzieci przybliżające realia pracy w trzynastu zawodach. Każdy uczeń pracował w dwóch wybranych przez siebie zawodach, a za zarobione pieniądze tzw. miniasy zrobił zakupy w tamtejszym sklepiku.

Pełni wrażeń, zadowoleni i szczęśliwi w godzinach wieczornych wróciliśmy do Lubartowa. Będziemy długo wspominać to miłe i ciekawe wydarzenie.

Uczniowie i wychowawczynie klasy 3a i 3d

Więcej zdjęć >>>