Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie bierze udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Jest to 3-etapowy konkurs czytelniczy organizowany w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Aby wziąć udział w konkursie, do 1 marca 2024 roku, należy zdobyć co najmniej pięć sprawności czytelniczych, czyli przeczytać pięć książek (wybrać je z publikowanych list) i zaliczyć przynajmniej w 80% testy do czytanych pozycji. Po spełnieniu ww. wymagań każdy uczeń nie tylko miło spędzi wolny czas z wartościową książką, ale także otrzyma dyplom, uwagę pozytywną i cząstkową ocenę celującą z języka polskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie, wystarczy tylko zarejestrować się na specjalnej platformie konkursowej i… czytać, czytać, czytać!

Więcej informacji w Waszej szkolnej bibliotece i na stronie www.wielkaliga.pl.

Regulamin do pobrania TUTAJ.

WLC plakat

Wykaz ksiek II III

Wykaz ksiek IV VI

Wykaz ksiek 7 8

Szkolne koordynatorki projektu
Ewa Abramek i Kinga Grzelak